Padoek en Eikenhout
Afgelopen week is de schilder begonnen om ons huis aan de buitenkant te schilderen. Ik laat dat graag doen, want ik zie mezelf echt niet op de ladder om zelf te gaan kwasten. Trouwens ik ben niet eens in bezit van zo’n grote ladder. Niet nodig in dit huis.
In ieder geval veranderd ons huis van blauw naar een hele warme dieprode kleur. Het staat echt fantastisch. De schilder is nu op vakantie, dus over een paar weken gaat hij aan de achterkant beginnen.
Van hem heb ik al een hele tijd geleden een emmer vol met stukken Padoek gekregen. Dus afgelopen week heb ik hem blij gemaakt met 2 pennen.
Beide pennen zijn gemaakt van Padoek, maar dat hout heeft zoveel verschillende kleuren! Dus de pennen zijn in een rode en bruine kleur geworden. Kunnen ze het wel goed uit elkaar houden.
Ik was zo lekker bezig met houtdraaien dat ik ook gelijk weer een pen heb gemaakt van het oude Eiken uit de St. Joris kerk in Oosterbierum. Het is fantastisch mooi hout, maar echt superhard om mee te draaien.
Bovenstaande en de onderste pen zijn beide hetzelfde, maar zoveel verschil in het hout is er om te zien.
De pen is na het schuren en polijsten afgewerkt met Aussie Oil. Dit geeft een mooie diepe kleur aan het hout.
Ik ben er wel tevreden over hoe de pennen zijn geworden.
Materialen: Padoek, Eikenhout 500 jaar, Fancy Pen Goud, houten doosje.
Ik neem aan de pen gemaakt van het oude eiken hout uit de kerk, je hiermee bedoelt hout uit St. Joriskerk van Oosterbierum ?
Zo ja wat kost deze pen ?
Kan je uit dit hout ook een vulpen maken ? Ik neem aan je vulpennen zijn gemaakt voor inkt-patronen. Zo ja wat kost zo een vulpen.